Partner strategiczny

2020 AQUILA 2021

 Pomimo trudnych warunków, rok 2020 okazał się całkiem dobry dla Klubu Sportowego AQUILA Wadowice. Nowy sezon w 2021 roku zapowiada się również nieźle...

    

  Sportowy sezon roku 2020 był z pewnością wyjątkowy, nie tylko dla Klubu Sportowego AQUILA Wadowice, ale dla wszystkich sportowców. W tym trudnym dla organizatorów i zawodników sezonie udało się przeprowadzić sporo kolarskich imprez, a wadowicka AQUIA może rok 2020 zaliczyć do udanych.


- Sezon 2020, pomimo trudności z pandemią uważam za udany. Zawodnicy Klubu Sportowego Aquila Wadowice startowali w rożnych konkurencjach, łącznie z klubowymi medalami zdobyli osiem medali Mistrzostw Polski, w tym tytuły Mistrzów i Wicemistrzów Polski. Klub Aquila Wadowice był też organizatorem kolarskich imprez sportowych - mówi Andrzej Kramarczyk, prezes Klubu Sportowego Aquila Wadowice.


  Klub Sportowy AQUILA Wadowice zdobył w ubiegłym roku Klubowe Mistrzostwo Polski w konkurencji Pumptrack oraz Brązowy Medal Drużynowych Mistrzostw Polski w wyścigach BMX

   

Ponadto zawodnicy AQUILI Wadowice zdobyli w sezonie 2020 indywidualnie medale:

Marika Kudra:

- Mistrzostwo Polski BMX, kat. Open - jazda na czas

- Mistrzostwo Polski BMX, kat. Junior - ze startu wspólnego

- Mistrzostwo Polski Pumptrack, kat. Open

Jan Zieliński:

- Mistrzostwo Polski Pumptrack - kat. Młodzik

Maria Żuławińska:

- Mistrzostwo Polski Pumptrack - kat. Żak

Wojtek Gnojek:

- Wicemistrzostwo Polski BMX, kat. Elita - jazda na czas

- Wicemistrzostwo Polski BMX, kat. Elita - ze startu wspólnego

Brajan Nowak:

- Wicemistrzostwo Polski Pumptrack, kat Młodzik

Łukasz Garbień:

- Brązowy Medal Mistrzostw Polski BMX - ze startu wspólnego

Hanna Strzebońska:

- Mistrzostwo Małopolski BMX, kat. Młodzik

Mikołaj Woś:

- Mistrzostwo Małopolski BMX, kat. Junior

   

  Warto dodać, iż reprezentantka KS Aquila Wadowice Katarzyna O’Lone Sobczak, na stałe zamieszkująca w USA, zajmuje czołowe miejsca w swojej kategorii wiekowej w zawodach na terenie Stanów Zjednoczonych.


  Klub Sportowy AQUILA Wadowice był też organizatorem m.in. Mistrzostw Polski w Trialu rowerowym w Stryszowie, Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, podczas której reprezentacja Małopolski, wspierana przez zawodników wadowickiej AQUILI, zdobyła pierwsze miejsce w kategorii województw.

  Klub zorganizował również Mistrzostwa Polski BMX jeździe na czas w Wodzisławiu Śląskim, a w Stryszowie dwukrotnie, w rożnych kategoriach wiekowych, zorganizował Mistrzostwa Małopolski na mini torze BMX.


  Dla działaczy i zawodników Klubu Sportowego AQUILA Wadowice ciekawie zapowiada się również sezon 2021. Opracowany został już harmonogram zawodów, w których udział wezmą zawodnicy AQUILA Wadowice.

- Rok 2021 zapowiada się pełen wydarzeń sportowych, wypełniony jest już kalendarz kolarskich imprez.  Mamy zawodników w BMX,  w Trialu Rowerowym oraz w Pimptracku, czyli w jeździe po muldach. Będziemy też startować w Four Crossie - mówi Andrzej Kramarczyk - Po rocznej przerwie wróci do Wadowic Puchar Świata w trialu rowerowym, już nie w grupach wiekowych dzieci i młodzieży do lat 16, lecz w wykonaniu zawodowców. Zostały przeprowadzone, z wynikiem pozytywnym, rozmowy z Marszalkiem Województwa Małopolskiego, który zadeklarował objęcie patronatu nad Pucharem Świata w Trialu rowerowym. Jest też przychylność i wsparcie od władz samorządowych gminy Wadowice. Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński jest całym sercem za przeprowadzeniem tej widowiskowej imprezy w papieskim mieście. Miejmy tylko nadzieję, że do sierpnia pandemia pofolguje i nie będzie już tak rygorystycznych ograniczeń - dodaje prezes wadowickiej AQUILI.

   

Planowane starty zawodników Klubu Aquila Wadowice w 2021 roku w zawodach:

- Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (termin do ustalenia)

- 29 maja 2021 roku - Mistrzostwa Polski BMX - jazda na czas

- 30 maja 2021 roku - Puchar Polski BMX, Wodzisław Śląski

- 12 czerwca 2021 roku - Puchar Polski Pumptrack, Lublin

- 13 czerwca 2021 roku - Mistrzostwa Polski Pumptrack

-   3 lipca 2021 roku - Mistrzostwa Polski BMX, Nowa Sól - kat. Elita, Junior

-   4 lipca 2021 roku - Mistrzostwa Polski BMX, Dzierżoniów - kat. Żak, Młodzik Masters,

- 18 - 19 czerwca 2021 roku - Ultra Maraton Kolarstwo Szosowe, Wadowice - Małopolska 500 km,

- 27 - 29 sierpień Puchar Świata Trial Rowerowy, Wadowice

-  2 października 2021 roku Kolarstwo szosowe, Wadowice, Ponikiew - jazda na czas

-  3 października 2021 roku Mistrzostwa Małopolski BMX

  

  Zawodnicy Klubu AQUILA Wadowice otrzymali już powołania do Kadry Narodowej w konkurencji BMX. W tym gronie znaleźli się: Marika Kudra - kat. Elita, Jan Zieliński - kat. Junior młodszy, Patryk Lis - kat. Junior, Mikołaj Woś - kat. Junior oraz Wojciech Gnojek - kat. Elita.

  Kolejną dobrą wiadomością jest zapowiedź budowy w Stryszowie toru do wyścigów BMX. Ponieważ jest duże zainteresowanie zawodami BMX dzieci i młodzieży z Wadowic, być może powstanie też w Wadowicach mały tor do treningu Pumptrack i BMX.