Partner strategiczny

Aquila na Mistrzostwach Polski BMX

  Na torze BMX Park Arena Dzierżoniów przeprowadzono najważniejszą imprezę BMX w kraju - Mistrzostwa Polski. O medale rywalizowali najlepsi w tej olimpijskiej konkurencji  kolarskiej zawodnicy z całej Polski. Mocny akcent w Mistrzostwach zaznaczyła ekipa wadowickiej Aquili.

  

   W Dzierżoniowie na profesjonalnym torze BMX Park Arena odbyły się kolarskie Mistrzostwa Polski w olimpijskiej konkurencji BMX ze startu wspólnego. W zawodach uczestniczyło blisko 200 zawodników z całej Polski. Pomimo ograniczeń związanych z pandemią, frekwencja była rekordowa. w mistrzowskich zmaganiach wzięli udział najlepsi zawodnicy z całej Polski.

 

  Znaczący sukces odnieśli zawodnicy z małopolskich klubów. Pomimo braku toru do treningów, Marika Kudra z Klubu Sportowego Aquila Wadowice wywalczyła tytuł Mistrza Polski w kategorii Junior. Wicemistrzostwo zdobyła Aleksandra Ziaja z TS Wilga Golkowice. Obie zawodniczki uzyskały lepszy czas, niż Mistrzyni Polski w kategorii Elita.

  W grupie mężczyzn w kategorii Elita Wicemistrzem Polski został Wojtek Gnojek z Klubu Sportowego Aqiula Wadowice. W kategorii Juniorów Łukasz Garbień zdobył brązowy medal.

  Drużynowo pierwsze miejsce zdobył Klub Sportowy Spark Nowa Sól, a Wicemistrzostwo Polski wywalczyła Aquila Wadowice. Miejsce trzecie przypadło dla Klubu Kolarstwa Górskiego w Lubinie.   Zawody obserwował i puchary wręczał wiceprezes PZKol Tomasz Kramarczyk.

- Przygotowywaliśmy się mocno do tegorocznego sezonu, ale ze względu na koronawirusa była wymuszona przerwa. Teraz nadrabiamy stracony przez pandemię czas. Pierwszymi zawodami, które się odbyły, były lipcowe Mistrzostwa Polski BMX w Dzierżoniowie. Udział Aquili w tych mistrzostwach uważam za bardzo udany. Marika Kudra wygrywała wszystkie wyścigi eliminacyjne i wyścig finałowy. Miłym zaskoczeniem był start Wojtka Gnojka, który w kategorii elita zdobył tytuł Wicemistrza Polski. Z kolei w juniorach Łukasz Garbień wywalczył brąz. Odnieśliśmy również sukces w kategorii drużynowej, zdobywając wicemistrzostwo kraju. Jest to tym bardziej istotne, że nasz klub nie posiada w okolicy żadnego toru, na którym nasi zawodnicy mogliby trenować, a musieliśmy się zmierzyć z zawodnikami, którzy na co dzień na takich torach mogą trenować - powiedział Andrzej Kramarczyk, prezes Klubu Sportowego Aquila Wadowice.

  Organizatorem zawodów byli: LKS Atom Boxmet Dzierżoniów, OSIR Dzierżoniów oraz Miasto Dzierżoniów, s Sędzią Głównym zawodów był Dymek Krzysztof.