Partner strategiczny

Aquila na torach BMX

  W ostatnim okresie zawodnicy Klubu Sportowego Aquila mieli wytężony okres startów na torach BMX w Polsce i za granicą, zakończony sporymi sukcesami.

  

  Zawodnicy Aquili wzięli udział w V oraz VI rundzie Pucharu Europy w wyścigach BMX, przeprowadzonych w  dniach 28 - 28 kwietnia br. na torach BMX w Ureterp w Holandii.


Aleksander Marchwiński oraz Wojciech Gnojek w swojej kategorii wiekowej zajęli miejsca od 40-tego do 60-tego, na 180 startujących zawodników.

  Natomiast doskonale spisał się młody zawodnik reprezentujący barwy naszego kraju Daniel Kołodziej, który w kategorii wiekowej 7-9 lat w V rundzie Pucharu Europy przeszedł ćwierćfinały, półfinały, a w finale zajął siódme miejsce. W drugim dniu zawodów, po kapitalnej jeździe Daniel Kołodziej zajął trzecie miejsce, co jest ogromnym sukcesem.


  

  W ubiegłą sobotę, 5 maja br.  na na nowo otwartym torze BMX PARK ARENA w Dzierżoniowie odbyły się Indywidulane Mistrzostwa Polski BMX w jeździe na czas. Do południa przeprowadzono jazdy indywidualne Mistrzostw Polski, a po południu rozegrano Puchar Polski.


  Na torach BMX dominowali zawodnicy z naszego regionu. W kategorii Kobiety Open wielki powrót odnotowała Marika Kudra z Klubu Sportowego Aquila „Jan” Wadowice, która pozostawiając w tyle drugą zawodniczkę o blisko cztery sekundy, zwyciężyła zawody i zdobyła tytuł Mistrza Polski.

  Drugie miejsce zajęła Aleksandra Ziaja z KS Wilga Gołkowice, na miejscu trzecim uplasowała się Agnieszka Gacek z Klubu Kolarstwa Górskiego z Lublina. Na miejscu szóstym uplasowała się Oliwia Wczasek z KS Aquila „Jan” Wadowice.


  Również w Kategorii Elita dominowali zawodnicy z Wadowic. Zwyciężył Gustaw Dądela z Klubu Sportowego Aquila „Jan” Wadowice, zdobywając tytuł Mistrza Polski. Drugie miejsce zajął Jan Wrożyna z LKS Atom Dzierżoniów, a miejsce trzecie zdobył Kamil Noga, również z LKS Atom Dzierżoniów. Na dobrym, piątym miejscu  uplasował się Arkadiusz Holewik z KS Aquila „Jan” Wadowice.

  W Kategorii Masters I Wicemistrzem Polski został Adrian Nowak z KS Aquila „Jan” Wadowice. Podobnie w Kategorii Junior - I Wicemistrzem Polski został Wojciech Gnojek z KS Aquila Nice Stryszów.

    

OGLĄDAJ: Pucharowe i Mistrzowskie emocje na torach BMX

    

  W Kategorii Żak dominowali zawodnicy gospodarzy, a dobrą, szóstą lokatę zajął Kacper Świątek z UKS Aquila Nice Stryszów.

  W Kategorii Młodzików tuż za podium, na czwartym miejscu uplasował się Norbert Jarosz z UKS Aquila Nice Stryszów.


  W Kategorii Junior Młodszy zwycięzcą okazał się Aleksander Marchwiński z UKS Skawa Aquila Stryszów, a miejsce czwarte zajął Klaudiusz Widlarz z KS Aquila „Jan” Wadowice.

  W Kategorii Junior I miejsce zajął Kacper Jakubas z Park Nowa Sól, II miejsce zdobył Wojtek Gnojek z KS Aquila „Jan” Wadowice, zdobywając tytuł I Wicemistrza Polski.

 W Kategorii Młodzików I miejsce zdobył Brajan Nowak z UKS Skawa Aquila Stryszów, natomiast miejsce szóste zajął Kacper Świątek z UKS Skawa Aquila Stryszów.


- Najbardziej cieszy powrót Mariki Kudry, która będąc w grupie wiekowej juniorek młodszych startuje ze starszymi w kategorii elite i tam zwycięża. Świetnie spisał się również Gustaw Dądela, zdobywając tytuł Mistrza Polski oraz Adrian Nowak i Wojciech Gnojek, którzy z zawodów wrócili z tytułami pierwszych Wicemistrzów Polski. Ponadto świetnie zaprezentował się nasz młody zawodnik Brajan Nowak, który bezapelacyjnie pokonał całą plejadę dobrych zawodników. Bardzo mnie również cieszy, że  drużynowo Aquila Wadowice  zdobyła pierwsze miejsce, a klub ze Stryszowa zajął miejsce trzecie - podsumowuje udane starty swoich podopiecznych Andrzej Kramarczyk, prezes Klubu Sportowego Aquila Wadowice.


  W rozegranej I serii Pucharu Polski BMX na torze w Dzierżoniowie w Kategorii Open zwyciężyła Marika Kudra, W kategorii Żak szóste miejsce zajął Kacper Świątek z UKS Aquila Nice Stryszów. W Kategorii Młodzik czwarte miejsce wywalczył Klaudiusz Widlarz z KS Aquila „Jan” Wadowice. W Kategorii Junior drugie miejsce zdobył Wojciech Gnojek z UKS Aquila Nice Stryszów, a na miejscu piątym miejscu uplasował się Adrian Nowak z KS Aquila „Jan” Wadowice. W kategorii Elita I miejsce zdobył Gustaw Dądela z KS Aquila „Jan” Wadowice.