Partner strategiczny

Aquila Peleton - podsumowanie sezonu

  Aquila Peleton Wadowice podsumowała kolarski sezon 2022. Szosowcy mają już plany na 2023 rok. W spotkaniu uczestniczyli m.in prezes KS Aquila Wadowice Andrzej Kramarczyk oraz szef sekcji Aquila Peleton Artur Byrski. Rozdano też pierwsze nagrody i wyróżnienia.
  

 Ubiegłoroczny kolarski sezon dla zawodników jak i działaczy Klubu Sportowego Aquila Wadowice, jak i działającej w tym klubie sekcji Peleton był dosyć intensywny. I to zarówno pod względem udziału w zawodach jak i w zakresie organizacji imprez sportowo-rekreacyjnych.


W ubiegłym roku Klub Sportowy Aquila Wadowice zorganizował m.in.: Mistrzostwa Świata U16 w Wadowicach, Mistrzostwa Polski w trialu rowerowym w Ochotnicy Górnej, Puchar Polski Pumptrack w Polance Wielkiej, Finał Pucharu Polski na Czarnym Groniu (gmina Andrychów), Ultramaraton na dystansie 500 km – Małopolska 500-tka, Rajd na Groń Jana Pawła II, Wyścig na czas PONIKIEW TIME Trial oraz akcje charytatywne.

 

Podczas spotkania podsumowującego kolarski sezon, które odbyło się w sobotę 21 stycznia br. w kawiarni Galicjanka w Parku Miejskim w Wadowicach, wręczono wyróżnienia i nagrody w postaci sportowych zegarków członkom Aquili Peleton Wadowice. To pierwsza grupa nagrodzonych z wadowickiej Aquili.


Za wybitne osiągnięcia sportowe w Ultramaratonach kolarskich oraz za zaangażowanie w organizację imprez kolarskich wyróżnienie otrzymał Artur Byrski


Za wieloletnie promowanie kolarstwa długodystansowego wyróżniony został Bogusław Porzuczek


Za zaangażowanie w promocję Klubu Peleton Aquila Wadowice wyróżnienie otrzymał Rafał Śliwa


Za wybitne osiągnięcia sportowe w Ultramaratonach kolarskich Sezon 2022 wyróżnieni zostali: Paweł Chwała oraz Paweł Mamcarczyk


Za szczególne zaangażowanie w organizacji małopolskiej 500-tki wyróżniony został Filip Pasternak.

 

A jakie są plany Aquli Peleton na rok 2023?


- Pierwszym, priorytetowym i najważniejszym celem sezonu będzie wystawienie ekipy na najstarszy wyścig kolarski, który jest wręcz legendą i celem wszystkich ultrakolarzy: Paris-Brest-Paris. Kilku Peletonowiczów zna już smak tej rozgrywanej co cztery lata imprezy. Tak więc będą przynajmniej 4 starty w imprezach kwalifikacyjnych do PBP, oraz inne ultramaratony (Ultra Duch Puszczy, Tour de Silesia, Piękny Wschód, Pierścień Tysiąca Jezior…). Z pewnością pojawimy się też na innych wyścigach kolarskich (wyścigi ze startu wspólnego i indywidualne jazdy na czas, a także na zawodach mtb).

Do kalendarza startowego możecie dopisać Małopolską 500-kę i Ponikiew Time Trial. Nowością w tym roku będzie Brevet 200, który odbędzie się w maju i będzie jedną z kwalifikacji do PBP. Rozszerzamy także Peleton Challenge o inne gminy – informują wadowiccy szosowcy.