Partner strategiczny

Aquila podsumowała sezon

  Zawodnicy i działacze Klubu Sportowego Aquila Wadowice podsumowali ubiegłoroczny sezon, który dla klubu był bardzo udany. Sportowa Gala, podczas której rozdano puchary, odbyła się w Dworze Senator w Zakrzowie.

  

  Kolarski sezon 2017 Klub Sportowy Aquila Wadowice może zaliczyć do udanych. Klubowi zawodnicy zdobyli w ub.r. łącznie 24 medale, w tym indywidualnie 10 tytułów Mistrzów Polski oraz 3 Klubowe Mistrzostwa Polski.

  

Zobacz  Medalowa Aquila Wadowice

  

Aquila była również w ub.r. organizatorem kilka imprez, takich jak:

- Mistrzostwa Polski w Trialu rowerowym, rozegrane w Andrychowie przy bardzo dużej frekwencji kibiców,

- Mistrzostwa Polski w Four Crossie zorganizowane w Szczawnie Zdroju,

- Otwarte Mistrzostwa Małopolski w BMX przeprowadzone na mini torze w Stryszowie, gdzie swoich sił mogli spróbować młodzi zawodnicy,

- Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Jaśle


  Gwiazdami nr 1 w klubie w 2017 roku byli: wśród dziewczyn jest Marika Kudra, w wśród mężczyzn Gustaw Dądela, który specjalizuje się w różnych konkurencjach, m.in. w Four Crossie. Na Mistrzostwach Świata we Włoszech zajął 12 miejsce.

  Wyróżniającymi zawodniczkami w wyścigach  BMX były  także m.in. Nela Ryłko, Sandra Batko oraz Monika Szuster.


  Doskonale spisała się również zawodnicza Aquili w USA Katarzyna Sobczak - O’Lone, która zajęła piąte miejsce podczas Międzynarodowych Mistrzostw Stanów Zjednoczonych w BMX, rozgrywanych w Tulsa w stanie Oklahoma.


- Możemy optymistycznie patrzeć w przyszłość. Mimo braku głównego sponsora, radzimy sobie, mamy kilku partnerów, którymi są m.in.: Timemaster, Nice, ZPC Skawa Wadowice oraz firma Jan. Mamy również wsparcie z województwa, liczymy też na większe wsparcie wadowickiego samorządu. Ponadto dobrym prognostykiem na przyszłość jest fakt, że podczas zawodów coraz więcej punktów zdobywają nasi lokalni zawodnicy z terenu Wadowic - powiedział prezes Klubu Sportowego Aquila Wadowice Andrzej Kramarczyk.

   

  Klub wraca do sprawdzonych wcześniej tradycji, powstała szkółka młodych zawodników w trialu rowerowym. Ponadto dzięki wsparciu rodziców oraz wsparciu Klubu, zakupiono kilka wysokiej klasy rowerów do BMX i zostały one rozdysponowane wśród zawodników.

   

  Rośnie również zainteresowanie  działalnością klubu Aquila Wadowice za granicą kraju. Udział zawodników KS Aquila Wadowice w imprezach międzynarodowych obudził świadomość naszych rodaków mieszkających za granicą Polski. Odezwali się rodzice zawodników z Danii i z Irlandii.

  Klub prowadzi również rozmowy z polskimi zawodnikami, którzy mieszkając poza granicami naszej Ojczyzny, chcą reprezentować nasz kraj oraz Klub Aquila Wadowice.

   

Mistrzowie Polski 2017

   

Marika Kudra

- Mistrz Polski BMX w kat. elite open ze staru wspólnego

- Mistrz Polski BMX w kat. juniorów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

   

Gustaw Dądela

- Mistrz Polski BMX w kat. elite jazda na czas

- Mistrz Polski kat. elite four cross

  

Brajan Nowak

- Mistrz Polski BMX w jeździe na czas

   

Radek Wróbel

- Mistrz Polski BMX w kat. młodzik jazda na czas

   

Emilia Pisz

- Mistrzyni Polski BMX kat. żak, jazda na czas

  

Szymon Biadacz

- Mistrz Polski BMX w kat. elite, ze startu wspólnego

  

Adrian Nowak

- Mistrz Polski BMX kat. masters, jazda na czas

   

Faustyna wołek

- Mistrz Polski w trialu rowerowym, kat open,

   

   

Klubowe Mistrzostwo Polski w trialu rowerowym:

Aquila Wadowice


Klubowe Mistrzostwo Polski w BMX:

Aquila Wadowice

 

Klubowe Mistrzostwo Polski w four crossie:

Aquila Wadowice.