Partner strategiczny

Dobry rok dla Aquili

  Zawodnicy, trenerzy i działacze Klubu Sportowego AQUILA Wadowice miniony rok mogą zapisać do udanych. To był dobry rok dla wadowickiej Aquili.

  

  Miniony już 2018 rok był dobry dla Klubu Sportowego Aquila Wadowice. Pięciu zawodników wadowickiej Aquili zakwalifikowało się do Kadry Narodowej: Gustaw Dądela, Marika Kudra, Wojciech Gnojek, Norbert Jarosz oraz Aleksander Marchwiński.


  W różnych konkurencjach kolarskich zawodnicy Aquili odnieśli wiele sukcesów, zdobyli wiele tytułów Mistrzów Polski

  Zawodnicy Aquili w okresie zimy ścigali się w marketach na terenach państw Europy zachodniej. To jest nowa forma działania, w której dobrze spisywał się Gustaw Dądela.


  Gustaw Dądela zdobył tytuł Mistrza Polski w olimpijskiej konkurencji wyścigów BMX, w kategorii Elita zarówno w jeździe indywidualnej na czas, jak również ze startu wspólnego. Gustaw Dądela został też Mistrzem Polski w widowiskowej konkurencji Four Cross. Natomiast na Mistrzostwach Świata, w mocno obsadzonej zawodowej grupie zajął dobre szesnaste miejsce. Zdobył też trzecie miejsce w międzynarodowych zawodach Down Mall.


  Drugą gwiazdą wadowickiej Aquili jest Marika Kudra, która wywalczyła w wyścigach BMX tytuł Mistrza Polski w kategorii Junior, startując ze startu wspólnego z seniorami. Zdobyła również tytuł Mistrza Polski w wyścigach BMX w kategorii Open w jeździe indywidualnej na czas. Marika Kudra wygrała również Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w wyścigach BMX.


  Kolejnym multimedalistą w Klubie Sportowym Aquila Wadowice jest Aleksander Marchwiński, który wygrał Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży oraz zdobył tytuł Mistrza Polski w wyścigach BMX ze startu wspólnego w kategorii Juniorów.


  Tytuły Wicemistrzów Polski w BMX zdobyli: Wojciech Gnojek w jeździe indywidualnej na czas w kategorii Juniorów oraz Adrian Nowak ze startu wspólnego w kategorii Masters. Brązowy Medal Mistrzostw Polski zdobył Jakub Zwolak w Four Crosie w kategorii Elita.


  W zawodach o Puchar Polski I miejsce wywalczyła Marika Kudra w kategorii Junior, I miejsce zdobył Adrian Nowak w kategorii Masters, I miejsce zdobył Gustaw Dądela w kategorii Elita, III miejsce zdobyła Nell Ryłko w kategorii Junior, III miejsce zdobyła Oliwia Wczasek w kategorii Elita.

  Warto dodać, że jako jedyna drużyna Województwa Małopolskiego, oparta na zawodnikach wadowickiej Aquili, wygrała Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży.


  Klub organizował Mistrzostwa Polski w trialu rowerowym, zawody przebiegły na dobrym poziomie i wzbudziły duże zainteresowanie publiczności. Zorganizowano również Mistrzostwa Małopolski otwarte na mini torze BMX w Stryszowie. Zawodnicy uczestniczyli w różnych pokazach organizowanych na terenie Polski oraz poza granicami kraju.

  Klub ma również sukcesy za granicą. Katarzyna Sobczak O’Lone wygrała zawody stanowe, a w Mistrzostwach USA była na jedenastym miejscu, startując w barwach Aquili Wadowice.


  Kolejna interesująca wiadomość przyszła z UCI. Międzynarodowa Unia Kolarska wybrała spośród wielu kandydatur Polskę na organizatora Mistrzostw Świata w Trialu Rowerowym do lat 16-tu. W zawodach wystartuje od 180 do 220 zawodników z 24 krajów. Zawody mają się odbyć w sierpniu br. w Małopolsce, a szef Aquili Andrzej Kramarczyk ma nadzieję, że trialowe Mistrzostwa Świata  zostaną rozegrane w Wadowicach.

- W Wadowicach nie było jeszcze takiej sportowej imprezy. Organizowaliśmy Mistrzostwa Polski w Andrychowie, w Kętach, w Kalwarii Zebrzydowskiej i w wielu innych miastach, teraz czas na Wadowice - mówi prezes Klubu Sportowego Aquila Wadowice Andrzej Kramarczyk.