Partner strategiczny

Małopolskie Mistrzostwa BMX w Stryszowie

Gmina Stryszów była gospodarzem tegorocznej edycji Otwartych Mistrzostw Małopolski BMX w jeździe na czas. Patronat nad zawodami objął wójt tej gminy Szymon Duman.

  

  Na stadionie LKS Chełm w Stryszowie odbyły się w niedzielę 8 listopada br. Otwarte Mistrzostwa Małopolski BMX w jeździe na czas, przeprowadzone w ramach Pucharu Niepodległości. 


  W zawodach, zorganizowanych przez Klub Sportowy Aquila, wzięło udział kilkudziesięciu zawodników i zawodniczek licencjonowanych i amatorów. Na starcie stanęły ekipy m.in. ze Stryszowa, Wadowic, Lublina, Dzierżoniowa i Golkowic. Najmłodsza uczestniczka (z Łapanowa) miała... 4 lata. Patronat nad imprezą objął wójt gminy Stryszów Szymon Duman.


  W kategorii kobiet zawody wygrała Marika Kudra (KS Aquila Wadowice), drugie miejsce zajęła Aleksandra Ziaja (TS Wilga Golkowice), a miejsce trzecie wywalczyła Maja Bednarz (Aquila Nice).

  W kategorii chłopców, mimo mocnej obsady, zawody sensacyjnie wygrał Mikołaj Woś (KS Aquila Wadowice). II miejsce zajął Antoni Break (Atom Dzierżoniów) , a miejsce III zajął Jakub Siwiec (LKKG Lublin).


 Zawody przeprowadzono z zachowaniem rygorów i obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

  

Zobacz relację wideo: TUTAJ

   

Klasyfikacja końcowa zawodów

Mistrzostwa Małopolski BMX Open

 

Organizator:   Klub Sportowy Lotto Aquila Wadowice Klub Sportowy AQUILA LOTTO Małopolska; 34-146 Stryszów;

Termin:          8  listopada 2020 roku

Miejsce zawodów: Stadion LKS Chełm  w Stryszów

 

Kategoria kobiety

1.         109      2002    Kudra Marika                        Aquila Wadowice      `                      16,95

2.         110      2002    Ziaja Aleksandra                   TS Wilga Golkowice                         17,67

3.         33        2006    Bednarz Alicja                       Aquila Nice                                        22,75

4.         174      2016    Woźniak Maja                       MKS Trial Ochotnica                        31,45

 

 

Kategoria chłopcy M1 (poniżej 11 lat)

1.         169      2011    Gorlicki Daniel                      Atom Dzierżoniów                            18,02 

2,         9          2012    Gościniewcz Jan                    Atom Dzierżoniów                            18,76

3.         3          2013    Zajączkowski Aleksnader     Atom Dzierżoniów                            19,72

5.         176      2011    Bednarz Bartłomiej               Aquila Nice                                        28,61

 

Kategoria chłopcy M2 (11 – 12 lat)

1.         168      2009    Gorlicki Emil                         Atom Dzierżoniów                            16,70

2.         175      2010    Woźniak Mikołaj                   MKS trial Ochotnica                         16,73

3.         2          2010    Łapiński Kajetan                   Atom Dzierżoniów                            18,70

 

Kategoria chłopcy M3 (13-16 lat)

1.         160      2004    Woś Mikołaj                          Aquila Wadowice                              16,00

2.         39        2007    Break Antoni                         Atom Dzierżoniów                            16,50

3.         172      2005    Siwiec Jakub                          LKKG Lublin                                     16,88

4.         183      2007    Marel Michał                         Atom Dzierżoniów                            17,00

5.         177      2006    Urbańczyk Krzysztof             Aquila Wadowice                              17,75

 

Kategoria mężczyźni M4 (powyżej 17 lat)

1.         178      1994    Adamczyk Karol                    LKKG Lublin                                     15,30

            171      2002    Warchał Jakub                       Wysoka                                              15,30

2.         179      1981    Kusiński Michał                    LKKG Lublin                                     15,42

3.         45        2003    Adamczyk Szymon                LKKG Lublin                                     15,43

            23        2000    Gnojek Wojciech                   Aquila Wadowice                              15,43

4.         43        2000    Ziaja Komrad                         TS Wilga  Golkowice                        16,70

5.         112      2002    Lasek Marcin                         Babice                                                17,01

6.         170      2002    Piwoński Dominik                 Stanisław Górny                                17,54