Partner strategiczny

Mistrzowskie tytuły w Pumptrack na Podwolinie

  Reprezentacja Klubu Sportowego Aquila Wadowice przywiozła z Mistrzostw Polski w Pumptrack, zorganizowanych na nowym torze w Nisku-Podwolinie, cztery medale Mistrzów Polski. W klasyfikacji klubowej Aquila zdobyła tytuł Wicemistrza Polski.
  

  Nad zalewem w Nisku-Podwolinie zorganizowane zostały II Mistrzostwa Polski w kolarskiej konkurencji Pumptrack.

   Na nowoczesnym torze do jazdy po muldach 8 maja br. zameldowało się 107 zawodników i zawodniczek, a wśród ich również reprezentanci Klubu Sportowego Aquila Wadowice.


- Prawie codziennie dostaję telefony od rodziców, którzy chcieliby, aby ich dzieci trenowały i brały udział w zawodach. Ale nie da się. dopóki nie będzie obiektu, nawet małego, na którym wadowiccy adepci sportów rowerowych będą mogli trenować, to ograniczamy się do 20 zawodników z terenu Wadowic, którzy rotacyjnie jeżdżą na treningi i zawody. Niektórzy osiągają sukcesy, są w kadrze narodowej. Wszystkim włodarzom naszych gmin polecam nowy tor BMX w Nisku. Przejedźcie się tam Państwo, zobaczcie, jak zagospodarowane są tereny wokół zbiornika retencyjnego. Warto skorzystać z tamtych doświadczeń  - mówi prezes Klubu Sportowego Aquila Wadowice Andrzej Kramarczyk.

     

  Zawody zorganizowane przez Urząd Gminy i Miasta Nisko oraz Klub Sportowy Aquila Wadowice, przeprowadzono w 12 różnych kategoriach wiekowych. Sędzią głównym zawodów był Dawid Sobura.


Reprezentanci Klubu Sportowego Aquila Wadowice przywieźli z Niska cztery tytuły Mistrzów Polski.

Mistrzami Polski w Pumptrack zostali: Jan Zieliński w kategorii młodzików, Hanna Strzebońska w kategorii młodziczek, Maja Bednarz w kategorii juniorek młodszych  oraz Marika Kudra w kategorii elita kobiet,

Najmłodsza uczestniczka Maja Żuławińska zdobyła brązowy medal w kategorii żaków.

Z brązowym medalem w kategorii młodzików wrócił Brajan Nowak.


  Natomiast w klasyfikacji klubowej Aquila zdobyła tytuł Wicemistrza Polski. Do tytułu mistrzowskiego zabrakło reprezentacji z Wadowic zaledwie cztery punkty.

  Ponadto pięciu zawodników Aquili uzyskało kwalifikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, na której będą reprezentować Małopolskę oraz Klub Sportowy Aquila Wadowice.

   

  – Bardzo się cieszę, że dotarło do nas tak wielu zawodników z całej Polski, tu na nasz rowerowy tor, którego wybudowanie doskonale urozmaiciło teren wokół zbiornika. Dzięki organizacji mistrzostw na Podwolinie mamy doskonałą promocję tego obiektu – powiedział podczas otwarcia zawodów Waldemar Ślusarczyk, burmistrz Gminy i Miasta Nisko.


  Mistrzostwa Polski w Pumptrack zostały zorganizowane na nowym torze w Nisku-Podwolinie po raz pierwszy. Nowoczesny tor powstał w ramach zagospodarowania zbiornika małej retencji na potrzeby społeczne i turystyczne. 

  

Czytaj również ► Aquila z mistrzowskimi medalami w pumptrack