Partner strategiczny

Na torach BMX oraz pumptrack znaczące sukcesy odnoszą zawodniczki z Małopolski

Na torach BMX oraz pumptrack znaczące sukcesy odnoszą zawodniczki zrzeszone w klubach Małopolski.
W rozegranych Mistrzostwach Polski BMX w jeździe indywidualnej na czas, w Wodzisławiu Śląskim w dniu 30 maja 2021 roku zawodniczka Aquila Wadowice Marika Kudra zdobyła tytuł Mistrzyni Polski. Miejsce drugie zajęła Ola Ziaja z klubu Token Wilga Golkowice.
Na tych samych zawodach przeprowadzono Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży (w randze Mistrzostw Polski). Bardzo dobrze spisała się w tych zawodach Hanna Strzebońska, która zdobyła drugie miejsce. Miejsce szóste zajęła Katarzyna Ziaja, natomiast na miejscu siódmym uplasowała się Maja Bednarz.
Dobre wyniki dziewcząt osiągnięte w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży przyczyniły się do wygranej reprezentacji Małopolski w kategorii województw.

Nieźle wypadły zawodniczki z naszego regionu po rozegranych sześciu rundach Pucharu Polski (Nisko, dwie rundy w Wodzisławiu Śląskim, Nowa Sól, Dzierżoniów oraz Lublin).
W kategorii żakinie pierwsze miejsce zdobyła Inga Ostafin z KS Skomielna Biała, miejsce drugie zajęła Olga Ostafin, również z KS Skomielna biała, natomiast na miejscu trzecim uplasowała się Maja Żuławińska z KS Aquila Wadowice.
W kategorii juniorki młodsze trzecie miejsce zdobyła Maja Bednarz (Aquila), czwarte miejsce zajęła Hanna Strzebońska (Aquila), na miejscu szóstym uplasowała się Katarzyna Ziaja z Token Wilga Golkowice.
W kategorii elita kobiet pierwsze miejsce wywalczyła Marika Kudra (Aquila), miejsce drugie zdobyła Aleksandra Ziaja z Token Wilga Golkowice.

Dzięki realizacji ministerialnego programu „Mały-Wielki Polak”, istnieje realna szansa, że nasze młode zawodniczki, do kategorii junior młodszy, zakwalifikują się do programu na rok 2022 i będą miały szansę rywalizować ze swoimi rówieśniczkami w zawodach międzynarodowych.