Partner strategiczny

Olimpijska Nadzieja z Aquila Wadowice

  Na torze BMX w Hraincach bardzo dobrze spisał się młody zawodnik Aquili Wadowice Mikołaj Woś, zajmując trzecie miejsce w Wyścigu Nadziei Olimpijskich.
  
  Pomimo wielkich przeciwności związanych z epidemią oraz brakiem toru na terenie Ziemi Wadowickiej, Klub Sportowy Aquila Wadowice odnosi kolejne sukcesy w olimpijskiej konkurencji wyścigów BMX.
  Pisaliśmy wcześniej o trzech tytułach Mistrzów Polski zdobytych przez zawodników Aquili w konkurencji pomptrack. Niedawno  Klub Sportowy Aquila zdobył tytuł drużynowego Wicemistrza Polski, w składzie: Marika Kudra, Wojtek Gnojek i Łukasz Garbień.

  W ostatnim czasie zawodnicy wadowickiej Aquili gościli na zawodach z cyklu kwalifikacji olimpijskich. Dobrze spisali się tam nasi zawodnicy. Podopieczna Andrzeja Kramarczyka Ola Ziaja startując w doborowym towarzystwie zajęła dwukrotnie drugie miejsce i jest najwyżej sklasyfikowaną Polką w światowym rankingu. Na kilkuset zawodników zajmuje 21. miejsce.

  Z kolei w ostatni weekend zawodnicy Klubu Sportowego Aquila Wadowice pokazali się w Czechach, biorąc udział w ostatniej rundzie mocno obstawionej Ligi Moravskiej BMX.
  Sukces w tych zawodach odniósł młody zawodnik z Wadowic, Mikołaj Woś, który w Wyścigu Nadziei Olimpijskich, po zaciętej rywalizacji, zajął 3. miejsce w kategorii do 16-tu lat.

- Jest to duży sukces mojego młodego wychowanka z Wadowic. Inni podopieczni też dobrze się zaprezentowali. Szymon Adamczyk zajął drugie miejsce w kategorii seniorów, Siwiec był bliski podium, ostatecznie uplasował się na czwartym miejscu. Miejsce piąte zajął Wojtek Gnojek. Czeka nas jeszcze Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży i Mistrzostwa Polski w jeździe indywidualnej na czas. Tam też liczymy na dobre starty. Naszym zmartwieniem jest to, że nasza najlepsza zawodniczka Marika Kudra odniosła kontuzję i obecnie pauzuje - powiedział Prezes Klubu Sportowego Aquila Wadowice Andrzej Kramarczyk.