Partner strategiczny

Podwójny sukces Aquili Wadowice

  Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Konkurencji BMX bardzo dobrze spisali się na torze BMX zawodnicy Klubu Sportowego Aquila Wadowice jak również działacze klubowi w charakterze organizatorów tej imprezy.

Oglądaj >>> Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w BMX

   

  Podwójny sukces na swoim koncie może odnotować Klub Sportowy Aquila Wadowice. Na torze w Jaśle 8 lipca br. po raz pierwszy raz przeprowadzono Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieżową w sportach kolarskich w konkurencji BMX. W rywalizacji sportowej zmagała się wadowicka Aquila oraz kilka innych ośrodków, m.in. z Lublina i Nowej Soli.

  Klub Aquila Wadowice wystąpił w Jaśle w podwójnej roli, jako uczestnik Olimpiady oraz jako organizator tej kolarskiej imprezy. I w obu przypadkach Aquila spisała się na medal.

Zewsząd posypały się gratulacje i podziw za zorganizowanie tej kolarskiej imprezy. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie - mówi Andrzej Kramarczyk, prezes Aquili Wadowice, a zarazem dyrektor zawodów. - Szkoda, że  nie mamy toru BMX w Wadowicach, ponieważ  moglibyśmy takie zawody organizować w Wadowicach. Byłaby to duża promocja miasta, chociaż podczas zawodów w Jaśle też promowaliśmy Wadowice, a furorę zrobiły tam ciastka z ZPC Skawa Wadowice  - dodaje Andrzej Kramarczyk.

  Tor w Jaśle był doskonale przygotowany do Olimpiady. Była również bardzo dobra oprawa zawodów oraz bardzo duże zainteresowanie mediów tą pierwszą Olimpiadą Młodzieżową w BMX. Bardzo dobrze spisali się ci zawodnicy, którzy już w najbliższy poniedziałek jadą na Mistrzostwa Europy.

  Klub Sportowy Aquila Wadowice zdominował zawody, a gwiazdą Olimpiady była Marika Kudra, która wygrała bezapelacyjnie. Nieźle spisali się też zawodnicy, którzy nie rywalizowali w Olimpiadzie, czyli młodzicy i juniorzy. W młodzikach Klaudiusz Widlarz zajął drugie miejsce, natomiast  najmłodszej kategorii trzecie miejsce zajął Alex Ryłko.

  W Olimpijskiej konkurencji w kategorii chłopców na siódmym miejscu uplasował się Bizoń, a podium zdominowały zawodniczki Aquili Wadowice.

FOTO: Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w BMX

  Zawody zorganizowano w ramach XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich Mazowsze 2017.