Partner strategiczny

Ponikiew Time Trial dla Jana Pawła Wielkiego

Klub Kolarski Peleton Aquila Wadowice przy współpracy z Instytutem Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie oraz gminy Wadowice zorganizował trzecie zawody kolarskie na czas Ponikiew Time Trial.

Na linii startu, usytuowanej w Czartaku, zameldowało się 59 zawodniczek i zawodników, którzy walczyli o najlepszą lokatę na 6,5 kilometrowej, trudnej trasie. Odcinek, który mieli do pokonania kolarze, miał 200 metrów przewyższenia i 3% średniego nachylenia. Trasa tylko z pozoru wydaje się łatwa, pierwsze 5 kilometrów to tak naprawdę wprowadzenie na wymęczenie, a ostatni kilometr, to finałowa wspinaczka. Pomiar z dokładnością do jednej setnej sekundy zapewniała profesjonalna firma, a nad bezpieczeństwem uczestników czasówki czuwali druhowie z OSP w Ponikiwi.

Kolarskie wydarzenie pod Leskowcem wpisało się w obchody 100. rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła Wielkiego. Zawody zostały zorganizowane pod Honorowym Patronatem burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego.

W kategorii mężczyzn na najwyższym stopniu podium stanął Piotr Kukla z Bielska-Białej, który trasę pokonał w czasie 00:12:26:62. Na drugim miejscu uplasował się Robert Kałuża, a miejsce trzecie zajął Szymon Pietyra.

W kategorii kobiet na najwyższym stopniu podium stanęła Monika Piątkowska z Krakowa, czasem 00:11:48:57. Miejsce drugie zajęła Edyta Mróz, a na miejscu trzecim uplasowała się Sylwia Szafraniec.

W dodatkowej kategorii 50+ najszybciej trasę pokonał Andrzej Fujak z Brennej, z czasem 00:13:47:74.Miejsce drugie zajął Wojciech Maciąg, a na miejscu trzecim uplasował się Marek Marzec.

Za bardzo dobrą, wzorową organizację wiceprezes PZKol Tomasz Kramarczyk uhonorował głównego organizatora Artura Byrskiego okazałym pucharem.