Partner strategiczny

Pracowite dni klubu Aquila Wadowice

  W sobotę zawodnicy wadowickiej Aquili startowali w Jaśle, w niedzielę Aquila zorganizowała w Stryszowie Mistrzostwa Małopolski.

  

  W sobotę odbyły się w Jaśle szósta i siódma runda Pucharu Polski, podczas których dominowali zawodnicy z naszego terenu. Zawody zakończyły się dużym sukcesem młodych i starszych zawodników. Bardzo dobrze jeździła Marika Kudra, która startowała z seniorkami. Nieźle spisał się Jan Zieliński, oraz kilku innych zawodników.


  Natomiast w niedzielę 13 października br., przy pięknej słonecznej pogodzie, wadowicki klub Aquila zorganizował w Stryszowie Mistrzostwa Małopolski na mini torze BMX.


  Na torze pojawiło się sporo młodych, dobrze rokujących zawodników. Zawody te były dedykowane upamiętnieniu 40. rocznicy Pierwszej Pielgrzymki Jana Pawła II na naszej polskiej ziemi.


  Zawody wsparły: Instytut Dialogi Międzykulturowego oraz wójt Stryszowa Szymon Duman, który wręczył specjalny puchar, Z.P.C Skawa, Timemaster oraz Kramarczyk Team. Patronat nad imprezą objął Filip Kaczyński, przewodniczący Komisji Sportu Sejmiku Województwa Małopolskiego.

 

  Zawody cieszyły się dużą frekwencją, a gościnnie na torze w Stryszowie pokazała się czeska drużyna z Trzyńca. Świetnie spisywali się młodzi  zawodnicy, doskonałą formę zaprezentowały dwie zawodniczki z Czech Ivetka Wandulkowa oraz Misza Wandulkowa - stałe sparingpartnerki Mariki Kudry.


  Na zawodach dobrze spisali się Marika Kudra oraz Wojtek Gnojek. Na dobrym poziomie jeździła Ola Ziaja. Warto dodać, że obie utalentowane i pracowite zawodniczki - Ola Ziaja oraz Marika Kudra uzbierały sporo punktów w kwalifikacjach olimpijskich, jednak z uwagi, że nie jeździły we wszystkich wyścigach eliminacyjnych, na najbliższej olimpiadzie nie wystąpią. Ale jak wszystko pójdzie dobrze, do będziemy je mogli zobaczyć na następnej olimpiadzie.