Partner strategiczny

Pracowity sezon dla Aquili

  Sezon 2019 dla obu klubów, czyli Aquila Wadowice oraz UKS Aquila Stryszów jest bardzo bogaty. - Zamierzamy wystartować w trzech konkurencjach, takich jak: trial rowerowy, wyścigi BMX oraz 4cross. Nasi zawodnicy uczestniczą również w bardzo popularnej konkurencji  downhill - zapowiada prezes Aquila Wadowice Andrzej Kramarczyk.

  Klub Sportowy Aquila Wadowice czeka w tym sezonie sporo wyzwań i to nie tylko czysto sportowych. Są też wyzwania organizacyjne imprez, których przeprowadzenia podjął się klub.

  Najważniejszym wyzwaniem organizacyjnym będą Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Trialu Rowerowym, które zostaną rozegrane w Wadowicach. O organizację tych Mistrzostw konkurowano 14 krajów, ostatecznie wybrano Polskę. Jest to duże wyróżnienie zarówno dla naszego kraju, jak również dla Wadowic, gdzie te zawody się odbędą.


  Wielu polskich zawodników, przebywających obecnie za granicą wyraża chęć startowania w polskich barwach i w barwach obu klubów Aquili. Pierwszym pokłosiem takiej współpracy był Puchar Europy w Belgii, gdzie Anna Smith wywalczyła piąte miejsce. Jej mąż, Irlandczyk też dominował w tych zawodach. W Stanach Zjednoczonych wadowicki klub reprezentuje z powodzeniem Katarzyna O’Lone - Sobczak, która jeździ w barwach klubu Aquila. Nieźle spisuje się również mieszkający w Danii Daniel Kołodziej, a ostatnio zgłosiła się pani, której syn dominuje w Mistrzostwach Anglii. Ma jeszcze licencję angielską, ale Federacja Angielska wyraziła zgodę, aby Daniel Kołodziej reprezentował barwy Polski.

  Jak zapowiedział prezes Aquili Wadowice, nasi zawodnicy będą startować w Mistrzostwach Europy, które odbędą się w Łotwie.

       

ZOBACZ: Zawodnicy AQUILI na torach BMX

    

  Na krajowym rynku zawodnicy Aquili uczestniczą w pokazach charytatywnych, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Rozegrano też Mistrzostwa Polski w jeździe indywidualnej na czas. I tutaj w kategorii kobiet tytuł Mistrzyni Polski wywalczyła Marika Kudra. Cieszą również wyniki młodych zawodników. Łukasz Garbień wywalczył brązowy medal w kategorii juniorów, a Hanna Strzebońska zajęła trzecie miejsce w kategorii kobiet open. Czwarte miejsce zajęła Sandra Batko, a na miejscu piątym uplasowała się Nela Ryłko.


  Warto dodać, że Nela Ryłko oraz Sandra Batko będą reprezentować Województwo Małopolskie i Klub Aquila na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

  Natomiast Marika Kudra, po różnych kontuzjach wraca do formy, powinna być mocnym punktem reprezentacji na Mistrzostwach Europy.


  W Klasyfikacji Pucharu Polski BMX Racing 2019 po IV edycji w kategorii juniorek młodszych 1 miejsce zajmuje Sandra Batko, 2 miejsce zajmuje Nela Ryłko. W kategorii juniorek 1 miejsce zajmuje Marika Kudra. W kategorii młodzików 4 miejsce zajmuje Kacper Świątek, a 5 miejsce zajmuje Aleksander Ryłko. W kategorii juniorzy młodsi 5 miejsce zajmuje Łukasz Garbień, 7 miejsce Radosław Wróbel, 8 miejsce Damian Mirocha. W kategorii masters 1 miejsce zajmuje Marek Ryłko.

 

  Oprócz tego zawodnicy startują w zawodach, ostatnio taki bardzo fajny sukces odniosła bardzo młoda zawodniczka Maja Żuławińska, która zajęła trzecie miejsce, a dwa tygodnie temu w Pucharze Słowacji wygrała ze swoimi starszymi konkurentami.

  Radosną wiadomością jest to, że prowadzona przez trenera Andrzeja Kramarczyka Ola Ziaja na zawodach kwalifikacyjnych do Olimpiady zdobyła pierwsze punkty.

  Dobrze spisuje się również Jan Zieliński, który też wygrywa zawody w swojej kategorii wiekowej. Po przerwie wrócił Radosław Wróbel, dobrze zapowiadający się zawodnik.

   

  Ostatnim wydarzeniem dobrym dla sportu, a też dla prestiżu Wadowic i Powiatu Wadowickiego jest wybór podczas ostatniego Walnego Zgromadzenia PZKol Tomasza Kramarczyka do Zarządu Polskiego Związku Kolarskiego, z drugim wynikiem głosowania z sali,  a następie wybór Tomasza Kramarczyka na wiceprezesa PZKol.

   

  Ministerstwo Sportu i Instytut Sportu doceniając działalność i osiągnięcia Klubu Sportowego Aquila Wadowice zdecydował, że Klub Aquila Wadowice będzie prowadził Ośrodek Przygotowań Olimpijskich młodych talentów. Będzie umowa trójstronna, zawarta między miastem, klubem i Instytutem Sportu.

- Myślę, że Wadowice powinny wykorzystać tę szansę - mówi Andrzej Kramarczyk - Najważniejszą rzeczą jest wybudowanie toru BMX o parametrach olimpijskich. Byłoby to coś bardzo promującego powiat wadowicki, taki tor daje możliwość korzystania z niego zarówno zwykłym osobom, amatorom  w każdej kategorii wiekowej, jak również zawodnikom profesjonalnym  - dodaje prezes Aquili.

  W ramach współpracy Klubu sportowego Aquila Wadowice z Instytutem Sportu, wadowicka Aqulila planuje zorganizować w tym roku Rajd Rodzinny z okazji 40 rocznicy Pierwszej Pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic.

   

  Klub Aquila Wadowice otworzył się na szosowców, którzy przemierzają bardzo duże dystanse. Grupa pasjonatów kolarstwa szosowego tworzą nową, autonomiczną sekcję Peleton Aquila Wadowice. Jest szansa, aby w przyszłym roku, dla uczczenia 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II zorganizować dużą kolarską imprezę z wadowickim Peletonem.

  Skoro jesteśmy już przy setnej rocznicy urodzin naszego papieża, to przyszłoroczny wyścig kolarski Tour de Pologne ma być dedykowany  właśnie pamięci św. Jana Pawła II.