Partner strategiczny

Puchar Polski w Magicznej Osadzie

Finałową rundę Pucharu Polski w kolarskiej konkurencji pumprtack zorganizowano w „Magicznej Osadzie” na osiedlu Praciaki w Rzykach. Na torze w Rzykach jak i w klasyfikacji generalnej bardzo dobrze wypadli zawodnicy wadowickiej Aquili.

W niedzielę, 25 września 2022 roku w ośrodku Czarny Groń w Rzykach została przeprowadzona czwarta, finałowa runda Pucharu Polski w kolarskiej konkurencji pumptrack. Na torze w „Magicznej Osadzie” startowali zawodnicy reprezentujący 14 klubów.

- Pierwsza runda Pucharu Polski została przeprowadzona w Polance Wielkiej, kolejne rundy zorganizowane zostały w Lublinie i Skarżysku Kamiennej, a finałowa, czwarta runda miała miejsce w Magicznej Osadzie na Czarnym Groniu w Rzykach. Zawody odbyły się na fajnym torze w „Magicznej Osadzie”. Generalnie nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze – powiedział Andrzej Kramarczyk, kierownik zawodów.

 

O dobrej dyspozycji zawodników Klubu Sportowego Aquila Wadowice świadczą wyniki końcowe Pucharu Polski.

Zawodnicy Klubu Sportowego Aquila Wadowice zdobyli Puchary Polski w kategoriach:

Bartłomiej Bednarz w kategorii żak.

Hanna Strzebońska w kategorii juniorka młodsza,

Wojciech Jurczak w kategorii junior młodszy,

Patryk Lis w kategorii junior

Marika Kudra w kategorii elita kobiet

Spośród zawodników Aquila Wadowice drugie miejsca zdobyli:

Wojciech Gnojek w kategorii elita mężczyzn oraz Mateusz Strzeboński w kategorii master mężczyzn.

W klasyfikacji klubowej Klub Sportowy Aquila Wadowice  zajął drugie miejsce, ustępując Klubowi Kolarstwa Górskiego z Lublina. Miejsce trzecie przypadło dla klubu Luboń Skomielna Biała.