Partner strategiczny

Pumptrack na finał sezonu

  Na mini torze BMX w Stryszowie odbyły się Międzynarodowe Zawody BMX  PUMPTRACK Otwarte Mistrzostwa Małopolski. Ta popularna impreza dla dzieci i młodzieży zakończyła tegoroczny cykl imprez kolarskich, organizowanych przez Klub sportowy Aquila Wadowice.

  

  W niedzielę 6 grudnia 2020 roku na mini torze BMX zlokalizowanym na stadionie strzyszowskiego LKS Chełm odbyły się Otwarte Mistrzostwa Małopolski BMX Pumptrack.

  Organizatorem zawodów były: Klub Sportowy Lotto Aquila Wadowice oraz Klub Sportowy Aquila Lotto Małopolska. Z uwagi na otwarty charakter zawodów, w Mistrzostwach brali udział zarówno zawodnicy licencjonowani, jak również bez licencji.


  Po cyklu imprez, które przeprowadził Klub Sportowy Aquila Wadowice, zawody pomptrack, czyli jazda po muldach bez kręcenia, były ostanie w tym roku. Wcześniej odbyły się: Olimpiada Młodzieży, Mistrzostwa Polski, Jazda po muldach na torze w Stryszowie. Natomiast ostatnia, finałowa impreza sportowa w tym roku,  została dedykowana 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II oraz 102. rocznicy odzyskania Niepodległości,

- Dopisała nadzwyczaj duża frekwencja dzieci i młodzieży, przeważnie z Wadowic. Tak się złożyło, że wadowicka młodzież jeździ na torze w Stryszowie. Może doczekamy kiedyś toru w Wadowicach. Ale byli też zawodnicy z całej Polski oraz jeden zawodnik zagraniczny. Natomiast ze względu na obostrzenia związane z pandemią, na zawody nie dotarli zawodnicy ze Słowacji - powiedział Andrzej Kramarczyk, prezes Klubu Sportowego Aquila Wadowice.


  Zawodom towarzyszyła piękna pogoda, jednak po lekkiej odwilży tor się zrobił śliski, więc do sportowych emocji doszły elementy zabawy oraz samozaparcie niektórych młodych zawodników.

  Ciesząca się dużą popularnością sportowa impreza dla dzieci i młodzieży została zorganizowana przy wsparciu Samorządu Województwa Małopolskiego, a patronat nad imprezą objął wójt gminy Stryszów Szymon Duman.


     

Klasyfikacja końcowa zawodów

Mistrzostwa Małopolski Pumptrack BMX Open

    

Kategorie sportowe kobiet:

   

Kobiety K1

1. Inga Ostafin - KS Luboń

2. Zofia Strzebońska - Aquila Wadowice

3. Maja Żurawińska - Aquila Wadowice

   

Kobiety K2:

1. Hanna Strzebońska - Aquila Wadowice

2. Olga Ostafin - KS Luboń

   

Kobiety K3:

1. Marika Kudra - Aquila Wadowice

2. Aleksandra Ziaja - TS Wilga Golkowice

3. Maja Bednarz - Aquila Wadowice

   

Kategorie sportowe chłopców:

   

Chłopcy M1:

1. Piotr Jarosz - Wadowice

2. Brajan Hajdyła - Maków Podhalański

3. Bartłomiej Bednarz - UKS Stryszów

   

Chłopcy M2:

1. Jan Zieliński - Aquila Wadowice

2. Krzysztof Kopacz - Aquila Wadowice

3. Oskar Lis - Zawoja

   

Chłopcy M3 (15 lat i więcej):

1. Olaf Ostafin - KS Luboń

2. Wojciech Gnojek - Aquila Wadowice

3. Mikołaj Woś - Aquila Wadowice