Partner strategiczny

PUMPTRACK Polanka Wielka

Na nowym torze w Polance Wielkiej pompowali zawodnicy z Polski i Czech na strone 22bet global. Otwarte Mistrzostwa Małopolski zorganizowano pod Honorowym Patronatem Posła na Sejm RP Filipa Kaczyńskiego.

Klub Sportowy AQUILA Wadowice, przy współudziale Gminy Polanka Wielka, był organizatorem Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Małopolski w konkurencji pumptrack. Zawody odbyły się na nowy torze w Polance Wielkiej, a zawodnicy rywalizowali o Puchar Wójta Polanki Wielkiej Grzegorza Gałgana. Partnerami tego kolarskiego wydarzenia były: Polska Grupa Energetyczna oraz Lasy Państwowe.


- W Polance Wielkiej trafiłem na dobrego wójta i po rozmowie, zrobiliśmy tam na nowym torze Mistrzostwa Małopolskie w kolarskiej konkurencji pumptrack. Frekwencja dopisała, dopisały media, była Telewizja Polska, była też nasza Telewizja Wadowice, przedstawiciele gazet i portali internetowych. Zawody przebiegały na wysokim poziomie – komentuje wydarzenie Andrzej Kramarczyk, prezes Klubu Sportowego Aquila Wadowice.

Zobacz relację ITV WADOWICE ► TUTAJ

W zawodach mogli wziąć udział zarówno zawodnicy zrzeszeni, jak również niezrzeszeni, zawodnicy krajowi oraz zza granicy. Natomiast o tytuły Mistrzów Małopolski mogli walczyć tylko zawodnicy z klubów, które są zrzeszone w Małopolskim Związku Kolarskim. Na torze w Polance Wielkiej zameldowała się czołówka polskich oraz czeskich zawodników i zawodniczek.


- Kolarski sezon dobiega końca, moi zawodnicy z kadry narodowej startowali w różnych zawodach, m.in. w Bradze, Brnie, Berlinie. Warto zaznaczyć, że dużo dobrych miejsc zajmują w kadrze narodowej zawodnicy z naszego klubu Aquila Wadowice. Z ostatnich inicjatyw warto wspomnieć o przygotowaniu przez nas koszulek z polskim godłem dla zagranicznych zawodników, którzy mają obywatelstwo polskie. Sami zawodnicy sygnalizowali, że biorą udział w zawodach organizowanych w krajach, w których mieszkają i chcą mieć na koszulkach godło polskie oraz polską flagę państwową. Cieszy mnie fakt, że mieszkając na obczyźnie, ci młodzi zawodnicy nie wstydzą się być Polakami – mówi Andrzej Kramarczyk.

FOTOGALERIA Z ZAWODÓW ► TUTAJ