Partner strategiczny

Pumptrack w Palczowicach: reprezentanci Aquili Wadowice zdobywają medale

W Palczowicach, koło Zatora 30.05.2023r. odbył się pierwszy etap cyklu zawodów o Międzynarodowy Puchar Polski w Pumptracku. Impreza przyciągnęła wielu miłośników dwóch kółek, którzy wzięli udział w emocjonującej rywalizacji.

Warto zwrócić uwagę na dobrą postawę reprezentantów wadowickiej Aquili, którzy zaprezentowali swoje umiejętności i zdobyli wiele cennych miejsc. Czeska ekipa z Trzyńca również wykazała się doskonałą formą.

W kategorii do 10 lat wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Igor Nikliborc, a drugie Emili Łypik. Z kolei wśród dziewczyn najlepsza okazała się Zosia Strzebońska.

W kategorii żak pierwsze miejsce zdobył Samuel Pan z Trzyńca, a drugie Bartłomiej Bednarz. W kategorii młodziczka czwartą pozycję zajęła Inga Byrska, a w kategorii młodzik pierwsze miejsce zajął Pan Oliver z Trzyńca.

W kategorii juniorka młodsza najlepsza okazała się Helena Sawicka z Krzyżowej, a na trzecim miejscu uplasowała się Hanna Strzebońska. W kategorii junior młodszy pierwsze miejsce zdobył Dawid Kożuch z Chotomowa, a drugi był Wojciech Jurczak.

W kategorii juniorka na pierwszym miejscu znalazła się Olga Biegun z MMS Dendyski, a druga była Maja Bednarz. W kategorii U23M zwyciężył Patryk Lis, a w kategorii U23K najlepsza okazała się Marika Kudra z TS WILGA GOLKOWICE.

W kategorii elita najszybszy okazał się Wojciech Gnojek, a w kategorii masters pierwsze miejsce zdobył Jakub Wicher z Krakowa, a drugi był Mateusz Strzeboński.

Najlepszy czas w kategorii kobiet wykręciła Marika Kudra, a najszybszy z mężczyzn był Kuba Wicher. W klasyfikacji klubowej zwyciężyła Aquila Wadowice, na drugim miejscu uplasował się KS Luboń Skomielna Biała, a na trzecim KS Trinec Czechy. Kolejne miejsca zajęli KS MMS Dendyski, KS Wilga Golkowice i Elemeledudki Racing Team.

Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem i były okazją do pokazania swoich umiejętności na rowerze. Czekamy z niecierpliwością na kolejne etapy cyklu zawodów o Międzynarodowy Puchar Polski w Pumptracku.