Partner strategiczny

Rajd Rowerowy "Szlakami Św. Jana Pawła II": Pasjonująca podróż rowerowa po malowniczych trasach

Z przyjemnością pragniemy podzielić się relacją z niedawno zorganizowanego Rajdu Rowerowego "Szlakami Św. Jana Pawła II". To wyjątkowe wydarzenie było jednocześnie brevetem, czyli imprezą sportową szerzej zdefiniowaną przez renomowaną kolarską organizację Audax Club Parisien. Współorganizatorem rajdu był ceniony Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, z którym mieliśmy już okazję współpracować przy organizacji poprzednich edycji Rajdu Rowerowego na Groń Jana Pawła II oraz Ponikiew Time Trial. Nieocenione wsparcie okazał również Urząd Miasta Wadowice za co bardzo dziękujemy.


Na starcie, usytuowanym w malowniczym Rynku Wadowic, zgromadziła się liczna grupa pasjonatów kolarstwa z różnych zakątków Polski, którzy stanęli przed wyzwaniem pokonania ponad 200 kilometrów trasy. Pierwsza część trasy, prowadząca przez urokliwe miejsca takie jak Kalwaria Zebrzydowska, Lanckorona, Sułkowice, Myślenice i Dobczyce, stanowiła wymagające wyzwanie górskie. Po przejechaniu Niegowic, trasa nadal niosła ze sobą niełatwe podjazdy, jednakże stawały się one coraz łagodniejsze. Po minięciu Świątnik Górnych i Mogilan, nadeszła pora na zjazd do Skawiny, a stamtąd droga prowadziła już płaskimi drogami wzdłuż Wisły, mijając Kamień i Mętków, aż do Podolsza. W Podolszu zawodnicy wjechali w malowniczą dolinę Skawy, a kontynuując jazdę wzdłuż rzeki, dotarli na miejsce mety – stadion miejski w Wadowicach.

 

Trasa o długości ponad 200 kilometrów i z blisko 2400 metrami przewyższenia była ogromnym wyzwaniem dla wielu osób, uniemożliwiając im ukończenie tego brevetu. Dlatego też chcemy szczególnie docenić i podziękować tym zawodnikom, którzy odnieśli sukces i dotarli do mety. Oto ich imiona:

- Michał Jakubiec

- Paweł Mamcarczyk

- Bartosz Pojnar

- Leszek Kozioł

- Rafał Wider

- Arek Brońka

- Mateusz Trzop

- Bogusław Klaczak

- Tomasz Pawlikowski

- Dominik Koza

- Krzysztof Kubiczek

- Dominik Sachajdak

- Krzysztof Rajda

- Wiesław Marek

- Robert Tatar

- Bartłomiej Rybski

- Filip Pasternak

- Zbigniew Nogala

- Paweł Chwała

- Jarosław Kowalewicz

- Marek Okarmus

- Grzegorz Kościelny

- Bartłomiej Kostkowicz

- Krzysztof Gzyl

- Andrzej Piątkowski

- Rafał Kałwa

- Andrzej Pietyra

- Grzegorz Zieleźny

- Mateusz Paliwoda

- Tomasz Pryga

- Dominik Goszczycki

- Janusz Kupiec

- Andrzej Karamański

- Jan Zabrzewski

 

Chcemy również wyrazić nasze uznanie dla wszystkich uczestników, którzy mimo różnych okoliczności nie zdołali dotrzeć do mety. Kolejne kolarskie wydarzenie już w lipcu! Zapraszamy wszystkich na udział w Małopolskiej 500-km, gdzie dostępne będą dwa dystanse: 500 km i 150 km. Mamy jeszcze wolne miejsca.

 

Pragniemy serdecznie podziękować Instytutowi Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II,  Urzędowi Miasta Wadowice, firmie Timemaster, portalom rowerowa.pl i wadowiceonline.pl, Kronice Beskidzkiej oraz ITV Wadowice za nieocenione wsparcie i pomoc w organizacji rajdu.

 

Wydarzenie cieszyło się również zainteresowaniem mediów, które wcześniej promowały i relacjonowały imprezę. Dziękujemy za wsparcie i obecność:

- Radio Plus

- Radio Anioł Beskidów

- ITV Wadowice

- Kronika Beskidzka

- WadowiceOnline

- Wadowice24

- Fakty Wadowice

- Rowerowa.pl

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy przyczynili się do sukcesu Rajdu Rowerowego "Szlakami Św. Jana Pawła II", oraz zachęcamy do udziału w kolejnych wydarzeniach kolarskich. Bądźcie z nami!