Partner strategiczny

Rowerowe zmagania sportowo-rekreacyjne

Sporo emocji zapewnili organizatorzy uczestnikom Rajdu Rowerowego na Groń Jana Pawła II oraz Ponikiew Time Trial.

Z inicjatywy Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie został zorganizowany Rajd Rowerowy na Groń Jana Pawła II. 


Zawody, zorganizowane przez Klub Sportowy Aquila Wadowice, podzielone zostały na dwie części. Część sporotowa obejmowała jazdę indywidualną na czas na dystansie 4,5 km, od Czartaka do Ponikwi. 


Cześć druga była rekreacyjna, przeznaczona dla wszystkich, którzy z Ponikwi dowolną trasą wyjadą na Groń Jana Pawła II.

W kategorii MTB czasówkę wygrał Grzegorz Ziała, w wśród kobiet tryumfowała Małgorzata Jura.


Z kolei na rowerach szosowych najlepszy czas osiągnął Mariusz Cukierski, natomiast wśród kobiet w kategorii szosowej zawody zwyciężyła Agnieszka Smaza.

 

W tym samym dniu sekcja szosowa Aquili – Peleton Aquila Wadowice przeprowadziła szóstą edycję kolarskiego wyścigu na czas Ponikiew Time Trial.

Zadań organizacyjnych podjęli się członkowie Klubu Sportowego Aquila Wadowice, a komandorem zawodów był Artur Byrski.

Zawodnicy mieli do pokonania 6,5 kilometrową trasę z Czartaka do Ponikwi, o przewyższeniu 274 metrów. Zawodnicy startowali co minutę.

Najszybciej trudną trasę pokonał Szymon Wągiel, miejsce drugie zajął Paweł Trzaska, a na miejscu trzecim uplasował się Piotr Kulka. W kategorii kobiet pierwsze miejsce zdobyła Monika Piątkowska, na miejscu drugim uplasowała się Edyta Mróz, a miejsce trzecie zajęła Ludwina Machała.


- Impreza ze wszech miar udana, uczestnicy zarówno konkurencji sportowych, jak i Rajdu na Groń Jana Pawła II byli zadowoleni. W sumie to była szósta duża impreza sportowa, organizowana przez Klub Sportowy Aquila Wadowice. W sumie w tym roku byliśmy organizatorami jedenastu imprez sportowych, w tym Młodzieżowych Mistrzostw Świata – powiedział Andrzej Kramarczyk, prezes Klubu Sportowego Aquila Wadowice.

W sumie, po mimo nie najlepszej pogody, w potrójnej imprezie sportowo-rekreacyjnej udział wzięło blisko 100 uczestników.