Partner strategiczny

Rywalizowali o Puchar Wójta Gminy Stryszów

Podczas Otwartych Mistrzostw Małopolski BMX, w jeździe na czas rywalizowali  zawodnicy licencjonowani, jak również amatorzy. Zawody o Puchar Wójta Gminy Stryszów Szymona Dumana zorganizowane zostały pod Honorowym Patronatem Posła na Sejm RP Filipa Kaczyńskiego.

Na stryszowskim mini torze BMX rozegrano w soobtę, 23 paździerika br. wyścigi BMX, w jeździe na czas. Zawody pod patronatem Posła na Sejm RP Filipa Kaczyńskiego zorganizowane zostały przez Klub Sportowy  Aquila Wadowice Klub Sportowy AQUILA LOTTO Małopolska. Zawodnicy rywalizowali o Puchar Wójta Gminy Stryszów Szymona Dumana.

Partnerami tego kolarskiego wydarzenia były: Polska grupa Energetyczna oraz Lasy Państwowe.


- Na mini torze w Stryszowie rozgrywaliśmy zawody chyba już po raz ostatni, ponieważ jest plan, żeby powstał tor do konkurencji pumptrack, na którym też możemy przeprowadzać zawody. Wójt gminy Stryszów robi wiele ciekawych inwestycji w naszej gminie, ja czekam cierpliwie w kolejce na taki tor – powiedział Andrzej Kramarczyk, prezes Klubu Sportowego Aquila Wadowice.


W Otwartych Mistrzostwach Małopolski BMX wzięło udział ponad 60. zawodników i zawodniczek, licencjonownaych oraz amatorów, o szerokim przekroju wiekowym. Najmłodsi, którzy stanęli na starcie, mieli po 5 lat.

 

W jeździe na czas wśród mężczyzn okazał się Wojciech Gnojek z KS Aquila Wadowice, natomiast wśród pań tryumfowała Aleksandra Ziaja (Wilga Gołkowice).

Zobacz fotogalerię z zawodów ► TUTAJ