Partner strategiczny

Aquila na torze pomptrack

  Kolejny bardzo dobry start odnotowali zawodnicy Klubu Sportowego AQUILA Wadowice podczas zorganizowanych na Czarnym Groniu pierwszych Mistrzostw Polski w PUMPTRACK.

  

 W niedzielę 2 sierpnia br. na torze w Rzykach przeprowadzono kolarskie zawody pierwszej rundy Pucharu Polski oraz Mistrzostwa Polski Pumptrack. Kolarskie emocje, w których uczestniczyło ponad 60 zawodników, przygotowała Fundacja Kult. Polski Związek Kolarski reprezentował wiceprezes PZKol wiceprezes Tomasz Kramarczyk.


Pumptrack - to dyscyplina kolarska, którą wprowadziła Międzynarodowa Unia Kolarska, a zawody zostały przeprowadzone na zlecenie Polskiego Związku Kolarskiego. Zawodnicy startowali w jeździe indywidualnej na czas.


  Na torze w Rzykach świetnie spisali się zawodnicy Klubu Sportowego Aquila Wadowice. Tytuły Mistrza Polski wywalczyli: Maja Żuławińska w kategorii żak, Jan Zieliński w kategorii młodzik oraz Marika Kudra w kategorii junior. Tytuł Wicemistrza Polski zdobył Brajan Nowak. W kategorii elita tuż za podium (4 miejsce) uplasował się Wojciech Gnojek.

  W kategorii klubowej I miejsce zdobyła Aquila Wadowice, 2 miejsce wywalczył KS Spark Nowa Sól, 3 miejsce przypadło dla Team Wrocław.


- To był udany start naszych zawodników w jeździe po muldach. Podobnie jak w Dzierżoniowie, również w Rzykach zawodnicy Aquili pokazali się z jak najlepszej strony, zdobywając mistrzowskie medale.

  Jeśli chodzi o działalność klubu, to nie ograniczamy się do zawodów na torach BMX, czy pumptrack, ale pomagamy też szosowcom. Ostatnio pomagaliśmy filii naszego klubu Peleton Wadowice zorganizować wyścig na 500 kilometrów. Bardzo dobrze to wszystko wyszło i myślę, że taka impreza wejdzie na stałe do kolarskiego kalendarza.

  Z przykrością muszę natomiast stwierdzić, że byliśmy zmuszeni odwołać właściwie największą imprezę kolarską obok Tour de Pologne, czyli Puchar Świata, który miał się odbyć w Wadowicach. Impreza miała być dedykowana Świętemu Janowi Pawłowi II w ramach obchodów 100. rocznicy Jego urodzin. Jednak z uwagi na pandemię koronawirusa, a co za tym idzie brak sponsorów, ograniczenie środków, tej imprezy nie mogliśmy zorganizować. Myślę, że w przyszłym roku będą lepsze warunki do zorganizowania tej imprezy.

   W związku z tym, że nie uczciliśmy jakąś większą imprezą 100. rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II, chodzi mi po głowie zorganizowanie jeszcze tej jesieni zawodów polegających na podjeździe na rowerach górskich z Ponikwi na Groń Jana Pawła II. Zainteresowanie tego typu imprezami jest bardzo duże. Sądzę, że u nas też frekwencja będzie duża.

   Część zawodników naszego klubu realizuje swoje aspiracje w kadrze narodowej, są to: Jan Zieliński, Marika Kudra, Radek Wróbel oraz Wojtek Gnojek. Najbliższa impreza jest w Hranicach, w najbliższy weekend odbędzie się tam Grand Prix, natomiast w ostatni weekend sierpnia są organizowane na pięknym torze w Pradze zawody z cyklu C1, a później zamierzamy pojechać do Austrii na Mistrzostwa Świata w Pumptrack. Tradycyjnie też na jesień planujemy zorganizować zawody Pumptrack na mini torze w Stryszowie - powiedział Andrzej Kramarczyk, prezes Klubu Sportowego Aquila Wadowice.